Zawilec grecki, zawilec powabny, zawilec wdzięczny (Anemone blanda)- kwiaty wczesnej wiosny

Obraz
Zawilce są na tyle zróżnicowane gatunkowo, że mogą cieszyć swoim kwitnieniem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mam kilka ulubionych, a jednym z nich jest zawilec grecki. Bardzo późno przeze mnie odkryty, początkowo z wcześnie kwitnących zawilców skupiony byłem na zawilcu gajowym, którego łany mogłem podziwiać w lasach liściastych, otaczających moją rodzinną miejscowość. Zawilec grecki tak jak zawilec gajowy, wspaniale prezentuje się w naturalizowanych zakątkach ogrodu, posadzony między krzewami i drzewami liściastymi, które na zimę tworzą naturalne zabezpieczenie bulw przed zimową zawieruchą.

Ogrodzenie z cegły

W jednym z moich wpisów przedstawiłem kamienną bramę, a teraz chciałbym zaprezentować ogrodzenie wykonane z cegły, a także przęseł ze sztachet.

Ogrodzenie powstało dwa lata temu i moim zdaniem świetnie spełnia swoją funkcję, jednocześnie stanowiąc estetyczny element posesji. Zastąpiło starą i mało estetyczną metalową siatkę. Cegła wykorzystana do wymurowania filarów, pochodziła z rozbiórki, ale została oczyszczona, poprzez usunięcie warstwy wierzchniej. Cegły zostały zespolone za pomocą zwykłej zaprawy cementowej. A drewniane przęsła wykonane są z drewna sosnowego, które zostało zaimpregnowane.

Komentarze

 1. RZeczywiście ładnie to wygląda, muszę podsunąć ten pomysł rodzicom - jeśli rzeczywiście zdecydują się na rozbiórkę stodoły będą mieli cegieł pod dostatkiem.
  Pierwsze zdjęcie z dzieckiem i kotkiem jest świetne!:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję pomysłu i wykonania bardzo ładnego ogrodzenia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny efekt. warto było włożyć tyle wysiłku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, będę Tobie bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Szałwia błyszcząca (Salvia splendens)- rozmnażanie szałwii błyszczącej

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej- jak przechować poinsecję?

Werbena ciekawą alternatywą do ogrodu, na balkon i taras

Motylek wisetoński- Schizanthus wisetonensis (Rośliny w obiektywie)