Narcyz ‘Minnow’ (Narcissus x tazetta 'Minnow')- kilka słów o odmianie


Narcyz ‘Minnow’ jest jedną z wielu odmian rodzaju, które można spotkać w moim ogrodzie. Uprawiam ją od wielu lat z jednoroczną przerwą, gdyż jednej zimy najprawdopodobniej Narcissus x tazetta 'Minnow' wymarzła.
Narcissus x tazetta 'Minnow'

To mieszaniec, zaliczany do grupy mieszańce tazetta. Jest przykładem narcyza karłowego, którego wysokość osiąga do około 20 cm. Kwiaty nie należą do największych, osiągają niewiele ponad 2 cm średnicy, a rozwijają się na przełomie kwietnia i maja. Na jednym pędzie może rozwinąć się do 5 kwiatów. Barwa kwiatów – jasnożółte z ciemniejszym, ale krótkim przykoronkiem. Charakteryzują się delikatnym zapachem. ‘Minnow’ to niska odmiana, tak więc może zostać wykorzystana przy obsadzaniu skalniaka, a także wybranych rabat. Nadaje się na kwiat cięty.
Narcyz ‘Minnow’ powinien być posadzony w przepuszczalne, żyzne podłoże, na stanowisku słonecznym do lekko półcienistego. Co kilka lat można podzielić cebule, dokonując tego na przełomie czerwca i lipca. Na zimę, cebule warto nakryć gałązkami drzew iglastych.

Więcej o uprawie narcyzów, dowiesz się tutaj.

Komentarze

  1. Mam nadzieję, że nie zmarzły mi tej zimy, bo też jej mam. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja się nie mogę doczekać wiosny....narcyzy wprost uwielbiam ;)
    Ciepłe pozdrowienia Ania

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, będę Tobie bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Krokosmia ogrodowa (krokosmia, montbrecja, montbrecja ogrodowa, cynobrówka)- opis rośliny, warunki uprawy i pielęgnacja krokosmii

Wilczomlecz mirtowaty (Euphorbia myrsinites)- opis, uprawa i pielęgnacja

Rojniki (Sempervivum)- przedstawienie rodzaju, uprawa i pielęgnacja

Czy hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla) wymaga cięcia?