Zawilec grecki, zawilec powabny, zawilec wdzięczny (Anemone blanda)- kwiaty wczesnej wiosny

Obraz
Zawilce są na tyle zróżnicowane gatunkowo, że mogą cieszyć swoim kwitnieniem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mam kilka ulubionych, a jednym z nich jest zawilec grecki. Bardzo późno przeze mnie odkryty, początkowo z wcześnie kwitnących zawilców skupiony byłem na zawilcu gajowym, którego łany mogłem podziwiać w lasach liściastych, otaczających moją rodzinną miejscowość. Zawilec grecki tak jak zawilec gajowy, wspaniale prezentuje się w naturalizowanych zakątkach ogrodu, posadzony między krzewami i drzewami liściastymi, które na zimę tworzą naturalne zabezpieczenie bulw przed zimową zawieruchą.

Drzewko bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia bez choinki? Nie, nie wyobrażam sobie 😊 Najbardziej odpowiadają mi drzewka żywe, ale w tym roku po raz kolejny, święta spędzę przy sztucznej choince. Tegoroczne drzewko bożonarodzeniowe, tak jak rok temu zdominowane zostało przez chłodne barwy.
Niezależnie od tego jakie drzewko bożonarodzeniowe zagości w naszych domach z pewnością będzie cieszyć oczy i podkreślać wyjątkowość świątecznych dni.A co zrobić po świętach z choinką zakupioną w doniczce? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Komentarze

 1. Wszystkie są piękne. Każda w innym klimacie, ale czy to ważne? Ja zawsze rozważam różne opcje, ale i tak zdanie rodziny przeważy. Jeśli to jest możliwe to żywa i kolorowa. I tak pewnie będzie i w tym roku. Liczy się atmosfera i to jest najważniejsze. Pozdrawiam i życzę Wspaniałych rodzinnych Świąt:):):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, atmosfera najważniejsza. Nie sposób się z tym nie zgodzić :) Serdecznie pozdrawiam i również życzę bardzo udanych Świąt:):):)

   Usuń
 2. Bez choinki nie wyobrażam sobie Świąt, które nich będą radosne dla Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, będę Tobie bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Szałwia błyszcząca (Salvia splendens)- rozmnażanie szałwii błyszczącej

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej- jak przechować poinsecję?

Pelargonie- zróżnicowane piękno na naszym balkonie

Werbena ciekawą alternatywą do ogrodu, na balkon i taras