Zawilec grecki, zawilec powabny, zawilec wdzięczny (Anemone blanda)- kwiaty wczesnej wiosny

Obraz
Zawilce są na tyle zróżnicowane gatunkowo, że mogą cieszyć swoim kwitnieniem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mam kilka ulubionych, a jednym z nich jest zawilec grecki. Bardzo późno przeze mnie odkryty, początkowo z wcześnie kwitnących zawilców skupiony byłem na zawilcu gajowym, którego łany mogłem podziwiać w lasach liściastych, otaczających moją rodzinną miejscowość. Zawilec grecki tak jak zawilec gajowy, wspaniale prezentuje się w naturalizowanych zakątkach ogrodu, posadzony między krzewami i drzewami liściastymi, które na zimę tworzą naturalne zabezpieczenie bulw przed zimową zawieruchą.

O bloguOgrodnictwo od A do Z
to blog ogrodniczy o ogrodach, roślinach ozdobnych, oczkach wodnych, skalniakach itp.
Witam Ciebie na blogu :) Ogrodnictwo od A do Z to blog ogrodniczy poświęcony roślinom ozdobnym i ogrodom. Na blogu poruszane są przede wszystkim, kwestie związane z uprawą roślin ogrodowych, choć wiele miejsca poświęca się także roślinom tarasowym oraz doniczkowym. Jak czas pozwoli tematyka bloga będzie bardziej rozbudowana, ale nadal osadzona w ramach szeroko pojętego ogrodnictwa :)
Ogrodnictwo od A do Z znajdziesz także na Facebooku, Instagramie oraz You Tube :)Cześć. Mam na imię Grzegorz i od wielu lat interesuję się tym co zielone, niekoniecznie rosnące w ogrodach. Wiele lat temu postanowiłem założyć ten blog, aby dzielić się tym co mi w duszy gra :) Wszystkie teksty, zdjęcia, filmiki są mojego autorstwa.  Mam nadzieję, że treści zamieszczone na blogu będą dla Ciebie wartościowe :)
 Moje teksty możesz przeczytać  także na poniższych portalach.
https://gazetalubuska.pl/urok-krolewskich-kwiatow-czyli-dlaczego-warto-hodowac-roze/ar/7861852#!
Współpracowałem także z
Zobacz także

https://gardeningwithpassionblog.wordpress.com/Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dereń biały (Cornus alba) – cięcie derenia białego

Szałwia błyszcząca (Salvia splendens)- rozmnażanie szałwii błyszczącej

Nagietek lekarski- Calendula officinalis (Rośliny w obiektywie)

Orliki- oryginalne kwiaty w ogrodzie

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej- jak przechować poinsecję?

Cynia- Zinnia (Rośliny w obiektywie)

Motylek wisetoński- Schizanthus wisetonensis (Rośliny w obiektywie)