Zawilec grecki, zawilec powabny, zawilec wdzięczny (Anemone blanda)- kwiaty wczesnej wiosny

Obraz
Zawilce są na tyle zróżnicowane gatunkowo, że mogą cieszyć swoim kwitnieniem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mam kilka ulubionych, a jednym z nich jest zawilec grecki. Bardzo późno przeze mnie odkryty, początkowo z wcześnie kwitnących zawilców skupiony byłem na zawilcu gajowym, którego łany mogłem podziwiać w lasach liściastych, otaczających moją rodzinną miejscowość. Zawilec grecki tak jak zawilec gajowy, wspaniale prezentuje się w naturalizowanych zakątkach ogrodu, posadzony między krzewami i drzewami liściastymi, które na zimę tworzą naturalne zabezpieczenie bulw przed zimową zawieruchą.

Różaneczniki i azalie (Rhododendron spp.)- wybrane gatunki i odmiany

Różaneczniki i azalie to krzewy dość wymagające, jednak warto je uprawiać, gdyż pięknie i obficie kwitną. Wiosna z ich udziałem z pewnością będzie bardziej barwna i zachwycająca.


Kilka informacji o różanecznikach znajdziesz tutaj.

Komentarze

 1. Bardzo lubię te krzewy. Kiedy kwitną nie można się napatrzeć. Mimo, że są wymagające pokusiłam się, by spróbować. Mam dwa rododendrony i kilka azalii. Jeden z nich zakwitł wcześniej i niestety kwiaty przymarzły, a drugi zakwitł pięknie już po przymrozkach. Azalie lichutkie ale kwitną. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kwitną to faktycznie są zachwycające, a po kwitnieniu mogą stanowić zielone tło dla innych, niższych roślin. Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Rododendrony są takie piękne i majestatyczne, tylko coś nie bardzo chcą się u mnie zadomowić.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to szkoda, bo wiele wnoszą do wiosennego ogrodu. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Piękne, do dzisiaj pamiętam ogromne, stare egzemplarze jakie widziałam w Szczawnie Zdroju będąc dzieckiem - to już były małe drzewa, nie krzewy. Niesamowity spektakl kolorów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie kwitnienia obok tak obficie kwitnących, potężnych krzewów nie sposób przejść obojętnie. Nie dziwię się, że wspomnienia pozostały :) Pozdrawiam ciepło G.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, będę Tobie bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Szałwia błyszcząca (Salvia splendens)- rozmnażanie szałwii błyszczącej

Pelargonie- zróżnicowane piękno na naszym balkonie

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej- jak przechować poinsecję?

Werbena ciekawą alternatywą do ogrodu, na balkon i taras