Kwiaty wiosny- narcyzy


Narcyzy to jedne z najczęściej uprawianych  roślin cebulowych, które cieszą nas w wiosennym ogrodzie i nie tylko. W sprzedaży jest tak wiele odmian, choć jak dla mnie, najpiękniejsze są formy botaniczne, a także stare odmiany, między którymi biegałem ponad 30 lat temu w wiosennym, wiejskim, rodzinnym ogrodzie. W stanie dzikim w swoich ojczystych stronach, „narcyzowe pola” to widok, który szczególnie mnie cieszy, choć nie miałem okazji podziać tych pejzaży na żywo. Jesienią warto pamiętać o tych roślinach i nabyć choćby kilka odmian, których nie brakuje w sprzedaży i cieszyć się obecnością narcyzów w wiosennym ogrodzie. Zróżnicowanie odmianowe jest olbrzymie, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można sięgnąć po babcine mieszańce poeticus, narcyzy wielkoprzykoronkowe, narcyzy pełne oraz wiele, wiele innych :)
Słoneczne narcyzy

Narcyz 'Baby Moon'
Narcissus poeticus var. recurvus
Narcyz 'Jack Snipe'
Narcyz 'Tete-a-Tete'
Narcyz 'Pipit'
Narcyz 'Red Devon'
 Narcissus 'Hawera'
Narcyz 'Hawera'
 Narcissus 'Avalon'
Narcyz 'Avalon'
 Narcissus 'Geranium'
Narcyz 'Geranium'
 Narcissus 'Yellow Cheerfulness'
Narcyz 'Yellow Cheerfulness'

Komentarze

 1. Wszystkie są piękne !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda :) Pozdrawiam serdecznie :):):)

   Usuń
 2. Jakoś nigdy specjalnie na nie nie zwracałam uwagi....rosły sobie w ogrodzie, czasem zrywałam do wazonu, bo to przecież jeden z najwcześniejszych wiosennych kwiatów, ale nigdy nie myślałam że jest ich tyle rodzajów...i ze są naprawdę śliczne....Czuje się zmotywowana do poszukiwań!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W narcyzowym bogactwie każdy znajdzie coś dla siebie, warto się rozejrzeć i uzupełnić rabaty ciekawymi odmianami. Pozdrawiam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, będę Tobie bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Krokosmia ogrodowa (krokosmia, montbrecja, montbrecja ogrodowa, cynobrówka)- opis rośliny, warunki uprawy i pielęgnacja krokosmii

Wilczomlecz mirtowaty (Euphorbia myrsinites)- opis, uprawa i pielęgnacja

Szafirki (Muscari)- uprawa i pielęgnacja

Srebrzyste liście brunnery wielkolistnej ‘Sea Heart’ (Brunnera macrophylla ‘Sea Heart’)